Hyttevej 28, 2690 Karlslunde
Plads til livet – og udsigten følger med…
Fakta om denne bolig
Kontantpris:
Ejerudgift pr. md.:
Boligareal:
Rum:
Grund:
Antal plan:
Byggeår:
Sagsnr.:
Energimærke:
7.195.000
2.901
225 m2
7
888 m2
1
1977
MT44147
B
BOLIGBESKRIVELSE
Huset soler sig i det blødeste lys, hvor rummene føles åbne og indbydende. Her er en bolig, hvor der er tænkt over hver eneste detalje – fra de smukke sildebensgulve i det store, åbne leverum til den sydvendte tagterrasse, hvor udsigten folder sig ud.
Beliggenheden er i særklasse - for enden af en lukket vej i et trygt nabolag, hvor børn leger på vejen, og tæt til både skole, institutioner og indkøb. Haven er en oplevelse i sig selv – stor, rummelig og skabt til at blive brugt. Den nye træterrasse er et naturligt samlingspunkt, perfekt til bare tæer og et glas rosé i solen, mens bålstedet og den fine havepavillon i glas skaber stemningsfulde rammer året rundt. Flagstangen vifter i vinden, klar til at markere livets små og store begivenheder. Og stranden? Den ligger i gåafstand, hvor sandet, havet og en morgendukkert i solopgangen venter. En dobbelt carport fuldender det praktiske.
Her er plads til tænke stort, leve, og nyde livet – et moderniseret hjem, hvor der er kræset om detaljerne. Hjemmets hjerte er det store, åbne leverum med stue, spisestue, alrum og køkken smelter sammen under de smukke Troldtekt-lofter med synlige spær. Det stilrene Invita-samtalekøkken fra 2023 er en drøm for enhver, der elsker god plads og luksus i hverdagen – her er Quooker, vinkøleskab og et rummeligt amerikanerkøleskab, så der aldrig mangler noget. Der er plads til barstole så samtaler og samvær kan flyde ubesværet, mens maden tilberedes. Store vinduespartier forbinder inde og ude og trækker lyset ind i boligens hjerte. Børneværelserne ligger i stueetagen og har adgang til et stilfuldt badevæerlse med bruseniche og dobbelt håndvask.Forældreafdelingen på førstesalen er noget særligt. Loft til kip med frie hanebånd, en stor repos, der kan indrettes til alrum eller kontor, den har udgang til den sydvendte tagterrasse, hvor dagen starter bedst med morgenkaffe og udsigt til vandet. Soveværelset har adgang til egen tagterrasse. Et stort værelse er indrettet til lækkert walk-in-closet. Badeværelset er en oplevelse i sig selv – et spa-hjørne, dobbelt bruseniche og dobbelte håndvaske sætter prikken over i’et.
En bolig, hvor der er plads til at leve – og den helt rigtige mavefornemmelse følger med.